تبلیغات
. - چند خاطره از شهید تکاور ایمان غلام نژاد

چند خاطره از شهید تکاور ایمان غلام نژاد


بسم رب الشهداء  و الصدیقین


ضمن سلام و عرض ادب خدمت خوانندگان محترم وبلاگ شهیدان صابرین

به مناسبت ولادت حضرت فاطمة زهرا (سلام الله علیها) هدیه ای قابل رو خدمتتون ارائه می کنیم . ضمن تبریک این روز خدمت همه شما عزیزان امیدواریم این متن نیز انشالله مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.
در این پست مصاحبه ای را صورت دادیم با آقای علیزاده یکی از دوستان شهید منتظر قائم که خواندنش خالی از لطف نیست.

بفرمایید با این شهید از کی آشنا شدید؟:

... ( آشنایی اینجانب اویس علیزاده با شهید ایمان غلام نژاد (محمد منتظر قائم) برمیگرده به سفر زیارتیمون در مشهد مقدس که مصادف بود با سالروز شهادت امام رضا (در سال 1386) .
در حقیقت شهید منتظر قائم یکی از دوستان پسر عمویم بودند و در آن سال به لطف امام رضا (ع) از طرف هیئت قمر بنی هاشم(ع) روستای زرندین علیا که یکی از روستاهای شهرستان نکا است به مشهد رفتم .
(این هیئت هر سال به مدت 7 شبانه روز در شهادت امام رضا (ع) کاروانی را راهی مشهد مقدس می کند)

آن سال چون من کنکور داشتم مدت کمتری به همراه هیئت در مشهد ماندم ؛ یک شبی موقع نماز مغرب و عشاء وارد حسینیه هیئت شدم ، کم کم مشغول نماز بودیم که یک جوان رشید و خوش سیما با چهره ای نورانی وارد حسینیه شدند .


حقیقتش ظاهر ایشون باعث شده بود بنده تا چند لحظه محو تماشای چهره خوش سیمای ایشان (ایمان غلام نژاد) بشوم .
بعد از نماز از دوستان هیئتی پرسیدم این جوان کی بود ؟ بچه ها گفتند از دوستان حسین (پسر عمویم) است و امسال اولین سال است که وارد هیئت قمر بنی هاشم (ع) شده . بعد از نماز اتاق استراحتشون رو پیدا کردم و بعد از روبوسی و احوالپرسی با این شهید ولایتی و مومن آشنا شدم .

شهید منتظر قائم جوان بسیار خوش سیمایی بودند و ظاهری آراسته  و مومن داشتند . در روزهایی که باهم در مشهد بودیم حس غریبی بهم می گفت این جوان زمینی نیست و ایشان یکی از اولیای خداست ...

در این دو روزی که باهم بودید آیا نکته خاصی یا خاطره آموزنده ای دارید که برای ما بگید ؟

بله یه خاطره بسیار جالب از عدم دل بستگی ایشان به دنیا دارم :
یک بار وقتی می خواستیم به زیارت حضرت رضا (علیه السلام) برویم دیدم آقا ایمان عرق چین سبزی (کلاه سیدی) بر سرشون گذاشته اند ، همون ابتدا از در که بیرون اومدیم بهش گفتم (( میشه کلاه سبزتون رو بدید ؟ شک داشتم جواب مثبت بهم بدن ولی گفتن چشم ، برای شما ! و از سرشون برداشتن و به من دادن.
برایم جالب بود و به خودم گفتم : (ایول چه معرفتی داره تازه یه روزه با من آشنا شده اما کلاه شو داد به من ) ، این معرفت رو که دیدم کلاه رو بهش پس دادم .( که البته ای کاش پس نمی دادم و نگه می داشتم)

خاطره دیگری نیز از این شهید دارم که برمیگرده به سال 88 و فتنه اون روزها

درآن روزها جوانان بی ادعایی مانند شهید محمد منتظر قائم ، شبانه روز از شهر بحران دیده تهران دفاع کردند تا اینکه پرچم اسلام خواهی ملت ایران بر زمین نیفتد .
این جوان همیشه سرباز گوش به فرمان امام خامنه ای (دامه برکاته )بود ، همیشه و همه جا از ولایت دفاع میکرد و همیشه پشت سر ولایت مطلق فقیه امام خامنه ای قدم می گذاشت .

خاطره بسیار جالب عرض میکنم از این شهید در اغتشاشات 88 تهران :

حادثه دلگیر و بسیار غم انگیز 16 آذر 88 در دانشگاه تهران که در اون روز عکس امام خمینی (ره) رو آتش زدن و منافقین و مخالفان اسلام دست به اغتشاش بسیاری در شهر تهران زدن موجب شد تا فردای آن روز در دانشگاه تهران بسیجیان به آتش زدن عکس امام خمینی (ره) اعتراض کنن .
اینجانب هم بر اساس وظیفه اسلامیم حضور داشتم دراین بین نیروهای هم پشتیبانمون بودن . من چند وقت بود که از ایمان خبر نداشتم که ناگهان وسط نیروهای پشتیبانمون آقا ایمان رو دیدم . اول نشناختم و بعد از چند لحظه بجا آوردم تو همون احوال با هم روبوسی و احوال پرسی کردیم .
همزمان این جریان دوباره دانشجویان هوادار جنبش سبز در محوطه دانشگاه تهران دست به اغتشاش زدن . منم به همراه ایمان و چند نفر از دیگر بچه های بسیجی از خودمون و خانوم ها دفاع کردیم و آشوبگران را به سمت عقب فرستادیم .


البته یک خاطره دیگری هم با آقا ایمان دارم تو سال 88 :
میدان ونک نزدیک صدا و سیما هست و طرفداران جنبش سبز برای اغتشاش و حمله به آنجا و نا امن کردن رسانه ملی به خیابون های اونجا بویژه خیابان ولی عصر (عج) تهران آمده بودن ؛ یک شب که بنده به همراه یکی از گروهان های بسیج برای دفاع شهری به خیابان ها رفته بودیم ، داخل یکی از خیابانهای فرعی در میدان ونک به درگیری شدیدی برخورد کردیم و اغتشاش درآنجا به اوج خود رسیده بود در یکی از این فرعی ها ، اغتشاشگر ها مزاحم یک خانم چادری و بچه اش شدن و ماهم برای دفاع از آنها به آن خیابان رفتیم .
بعد از مدتی شروران جنبش سبز ما را محاصره کردند ، برای برگشتن ناامید شدیم . ناگهان شهید منتظر قائم با چند نفر دیگر آمدند و به آنها حمله کردند و ما را نجات دادند که اگر اینگونه نمیشد معلوم نبود چه اتفاقی برایمان می افتاد.

شهید ایمان غلام نژاد(محمد منتظر قائم) فدایی ولایت بود ، همیشه با خوش رویی روحیه جذب داشت و هر بدی رو با خوبی دفع می کردند همون جور که در آیه قرآن آمده :
قل لعبادی یقول التی هی احسن ان الشیطان ینزغ بینهم ان الشیطان کان للانسان عدوا مبینا
ایشون نیز در رفتارشون با اخلاق هی احسن(صحیح ترین رفتار) با دیگران رفتار می نمودند و با این روش همه رو به سمت خودشون و اخلاق خودشون میکشوندند.شادی روح این شهید بزرگوار و همه شهدای اسلام صلواتتهیه و تنظیم : خادمة الشهدا (شهیده)

نظرات مطلب
 1. لاله زهرایی

  سلام ایمان جان
  من روز تشیع جنازت فقط چن اشک از چشام سرازیر شد....
  همون چن اشک کافی بود تا من عاشقانه تورو دوست داشته باشم....
  دوستانی ک از این شعید بزگوار زهرایی(س) اطلاعات میخوان با بنده تماس بگیرن...
  09336261450

 2. منتظرقائم

  سلام
  ما در كلبه شهید منتظر قائم می توانیم مطالبی در اختیارتان بگذاریم
  كپی ازاد

 3. منتظرقائم

  سلام
  عالی بود
  ممنون از فعالیت ارزشمندتان
  ما هم در كلبه شهید منتظر قائم یارتان
  یا علی

 4. الفاتح

  سلام علیکم
  امام خامنه ای؛ در انتخابات با كرامت رفتار كنند همه؛ " چه آنهائى كه نامزد میشوند، چه آنهائى كه طرفدار آنهایند، چه آنهایى كه مخالف با بعضى از نامزدها هستند " ... جناحهاى مختلف كشور، بداخلاقى و بدگوئى و اهانت وتهمت و این حرفها را مطلقاً راه ندهند , این از آن چیزهائى است كه اگر پیش بیاید، دشمن از او خوشحال میشود ...

  شهید حاج احمد متوسلیان: ما با اسرائیل وارد جنگ خواهیم شد .هر كس مرد این راه است بسم الله .هر كس نیست خداحافظ.

  خلاف آنچه بسیاری می پندارند، آخرین مقاتله ما 「 به مثابه سپاه عدالت」 نه با دموکراسی غرب که با اسلام آمریکایی است، که اسلام آمریکایی از خود آمریکا دیر پاتر است . "شهید سید مرتضی آوینی "

  باید در زمینه موفقیت های سوریه از نیروهای دفاع وطنی که اکثریت آن برخواسته از بطن مردم، از جوانان داخل سوریه، همان کسانی که هم غیرت دینی و وطنی دارند هم آمادگی کامل را پیدا کرده اند و برای دفاع از کشورشان در مقابل دشمنان مزدور سوریه قدرت نمایی می کنند، یاد کنیم. اینها در کنار ارتش سوریه قرار گرفته اند و این باعث یک حضور پرشور و بسیج بسیار جدی بوجود آمده است و اکنون این عزم و روحیه شجاعانه به مراتب از روزهای آغازین تجاوز به سوریه بالاتر است.

  ما می‌رسیم به انرژی هسته‌ای و برازنده ما هم هست. اما قدرت در جای دیگر رقم خواهد خورد. قدرت در ایمان و پنجه‌های بسیجی‌هاست. ایمان و وحدت آنها را اگر بگیرند، از درون می‌پاشد. انرژی هسته‌ای در جگر اینها است. در ایمان اینهاست؛ وگرنه پاکستان و هندوستان هم دارند.

  با " 2 " مطلب در الفاتح در خدمتیم .. و انشاءالله ما را در دعایتان فراموش نکنید، محتاج دعای جمله خوبانم

 5. گمنام

  چشم داداش،رو چشمم...
  انشاله امام زمان از همه قبول کنه...
  دعا بفرما...
  انشاله ما هم به وصل این شهدای عزیز و سرافراز صابرین برسیم...
  دعا دعا دعا
  یا زهرا(س)

 6. گمنام

  با سلام و عرض ادب به محضر شما،اقا ما چند تا از مطالب شما رو با درج منبع تو وبلاگ شهدای صابرین(شهدای یگان عشق) گذاشتیم،حلال بفرمائید
  ارادتمندیم...
  التماس دعا

 7. گمنام

  سلام
  خدا قوت،یه سری هم به این وبلاگ بزنید لطفا...
  موفق باشید

  shohadayesaberin.blogfa.com

 8. سرباز گمنام

  گــــرچـــه مـــن ســـربـــاز هیـــچ و ســـاده ام
  ســـرخــــوشـــم مـــهــدی (عـــج) بـــود فــــرمــــانـــده ام
  گــــرچــــه شـــد فـــرمـــانـــده ام غـــائـــب ولـــی
  دلــــخـــوشـــم بــــر نـــائـــبـــش ســـیـــد عـــلـی

 9. اندیشه

  سلام و عرض ادب

  دوستان شهرستانی جهت تهیه ی کتاب *پرواز در سحرگاه شهید محمد غفاری* میتونید از طریق کتابفروشی عماد در شهرستان قم بصورت پستی تهیه ش کنید.

  7839401 - 0251

  التماس دعا

 10. سرباز گمنام

  سلام یاد همه شهدای صابرین گرامی باد ما هم خوشحالیم که یه موقع هایی بغیر از یاد شهدای صابرین با شهدای زنده هم همنشین و هم صحبت می شیم انشالله به برکت وجود این انسانها خداجو ما هم درس زندگی و اخلاق بگیریم و رستگار بشیم

 11. سلام
  همنشینی با شهدا افتخاریه که نصیب هرکسی نمیشه حتی اگه به اندازه لحظات کوتاهی باشه
  اخلاق وجه مشترک شهداست پس ما هم تکلیفمون مشخصه دیگه
  راستی کفشدار حرم خدا کیه؟چه کار میکنه؟

 12. اندیشه

  اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم

  یاد ایمان عزیز به خیر ....


  سلام

  حس و حال خیلی خوبی داشت پست ایمان بزرگوار ،این شهید ملکوتی و نورانی و آسمانی ...

  خیلی خیلی ممنون،


  خدایا ما رو شرمنده ی ایمان های انقلاب و ولایتت قرار نده ...

  ومن الله التوفیق

  التماس دعا

 13. سید محمد

  سلام علیکم
  ممنون
  التماس دعا
  یاعلی

 14. محمدجواد

  میلاد بزرگ بانوی عالمین مبارک
  تشکر بابت مطلبتون.عالی بود

 15. تواب

  سلام بر شهدا و سید الشهدا و مادر شهدا فاطمه زهرا س

  تبریک میگم ولادت یگانه بانوی دردانه ی دو عالم ... فاطمه ی زهرا ، فاطمه ی اطهر ... فاطمه ی پهلوشکسته ...

  خیلی خیلی خیلی مطلب جالبی بود ممنون

  بسیار زیبا بود واقعا زیبا بود انشالله که ما اینبار جانشینانی باشیم برای شهید منتظر قائم در فتنه ها .... یا زهرا یا زهرا یا زهرا

فرم ارسال نظر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

شهادت هنر مردان خداست.

درباره سایت
آخرین عناوین
امکانات سایت